Komunikat rzecznika prasowego Sądu Apelacyjnego w Szczecinie na temat spotkania Forum Współpracy Sędziów

2017-05-12

Kierując się obowiązkiem zapewnienia każdemu prawa do sądu oraz troską o niezależność sądów i niezawisłość sędziów, które są fundamentem demokratycznego państwa prawnego, a także realizując uchwałę numer 1 Zebrania Przedstawicieli Zebrań Sędziów Sądów Apelacyjnych z dnia 20 marca 2017 roku i uchwałę numer 1 Zebrania Przedstawicieli Zgromadzeń Ogólnych Sędziów Okręgów z dnia 20 marca 2017 roku, w dniu 10 czerwca 2017 r., w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie Forum Współpracy Sędziów (FWS).

W skład Forum wchodzi kilkuset sędziów wybranych w sądach w całej Polsce. Forum będzie stałą konferencją umożliwiającą debatę nad zmianami wymiaru sprawiedliwości. Podstawą funkcjonowania Forum Współpracy Sędziów jest przyjęta w czasie spotkania deklaracja uczestników forum (tekst deklaracji w załączeniu).

Spośród przedstawicieli Forum sędziów obszaru apelacji szczecińskiej do Prezydium Forum Współpracy Sędziów wybrany został Sędzia Sądu Rejonowego w Sulęcinie Pan Bartłomiej Starosta. Natomiast Sędzia Sądu Apelacyjnego w Szczecinie Pani Wiesława Kaźmierska weszła w skład zespołu interwencyjnego Forum Współpracy Sędziów (skład osobowy Prezydium i Zespołu Interwencyjnego Forum w załączeniu).

W załączeniu przedstawiam również wyniki ankiety przeprowadzonej w czasie zebrań sędziów w dniu 20 kwietnia 2017 roku.

 

SSA Janusz Jaromin

Rejestr zmian dla: Komunikat rzecznika prasowego Sądu Apelacyjnego w Szczecinie na temat spotkania Forum Współpracy Sędziów

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Apelacyjny w Szczecinie
Wytworzył:
Janusz Jaromin
Opublikował:
Jacek Dąbrzalski
Dokument z dnia:
2017-06-12
Publikacja w dniu:
2017-06-12
Opis zmiany:
b/d