Porozumienie o wspólnym wydawaniu prawniczego czasopisma naukowego

W dniu 28 marca 2013 roku zostało zawarte pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim, Wydziałem Prawa i Administracji, Sądem Apelacyjnym w Szczecinie, Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Szczecinie oraz Prokuraturą Apelacyjną w Szczecinie Porozumienie o wspólnym wydawaniu prawniczego czasopisma naukowego.

 

Stworzenie i wydawanie prawniczego czasopisma ma środowiskowy charakter, jest bowiem przedsięwzięciem (redakcja, dystrybucja) ww. instytucji, umożliwiającym fachowe debaty oraz promowanie w kraju szczecińskiej myśli prawniczej, w tym orzecznictwa sądów.

 

Głównym celem stworzenia i wydawania czasopisma o charakterze naukowym pod tytułem "Acta Iuris Stetinensis" jest publikowanie artykułów, a także orzeczeń sądów działających na obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Szczecinie oraz orzeczeń Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie wraz ze sporządzonymi do nich glosami, a także prezentacja ważnych wydarzeń dotyczących szczecińskich prawników, ich korporacji oraz sądów, prokuratur i Wydziału Prawa i Administracji w Szczecinie.

 

Jedną z niewątpliwych korzyści powstania pisma jest to, że jest ono kolejnym przejawem integracji szczecińskich prawników.

Rejestr zmian dla: Porozumienie o wspólnym wydawaniu prawniczego czasopisma naukowego

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Apelacyjny w Szczecinie
Wytworzył:
Ryszard Iwankiewicz
Opublikował:
Jacek Dąbrzalski
Dokument z dnia:
2013-04-10
Publikacja w dniu:
2013-04-10
Opis zmiany:
b/d