Aktualności

Artykuły

 • Nowy numer Orzecznictwa Sądu Apelacyjnego w Szczecinie

  01.02.2012 r.

  Ukazał się kolejny numer Orzecznictwa Sądu Apelacyjnego w Szczecinie (Nr 1/2012).

 • Informacje statystyczne z ruchu spraw w wydziałach orzeczniczych

  10.01.2012 r.

  Uprzejmie informujemy, że informacje statystyczne z ruchu spraw w wydziałach orzeczniczych zostały uzupełnione o dane za IV kwartał 2011 r.

  Więcej:

 • Międzynarodowe seminarium sędziów obszaru apelacji szczecińskiej...

  14.10.2008 r.

  Międzynarodowe seminarium sędziów obszaru apelacji szczecińskiej i Wyższego Sądu Krajowego w Rostoku poświęcone zostało mediacji w systemie prawa niemieckiego i polskiego oraz pozycji sędziego krajowego stosującego prawo wspólnot europejskich. W seminarium tym udział wzięli sędziowie okręgu apelacji szczecińskiej i sędziowie z Wyższego Sądu Krajowego w Rostoku. Nadto pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego - dr Jerzy Ciapała i dr Izabela Gawłowicz oraz Uniwersytetu Gdańskiego - dr Tomasz Koncewicz a także zaproszeni goście.

  Czytajwięcejo:
 • Wizyta Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ćwiąkalskiego

  24.04.2008 r.

  W dniach 1-2 kwietnia 2008 roku Sąd Apelacyjny w Szczecinie był współgospodarzem wizyty roboczej w Szczecinie Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

  Czytajwięcejo:
 • Hospitacja sędziów Wyższego Sądu Krajowego w Rostoku

  19.10.2007 r.

  W ramach realizacji partnerskiej umowy naszego sądu z Wyższym Sądem Krajowych w Rostoku w dniach 9-12 października 2007 roku odbyła się pierwsza z zaplanowanych hospitacji.

   

  Sędziowie Wyższego Sądu Krajowego z Rostoku orzekający w sprawach cywilnych podczas trzydniowej wizyty w naszym sądzie zapoznawali się z pracą Wydziału Cywilnego. Uczestniczyli m.in. w rozprawach cywilnych.

  Czytajwięcejo: